Thursday, September 22, 2022


MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır?


Hastane randevusu nasıl alınır? Telefon ve İnternetten hastane randevu nasıl alınır? MHRS’den nasıl randevu alınır? MHRS Randevu Al, T.C. ile Hastane Randevusu Alma konuları devlet hastanelerinden doktor muayene randevusu almak isteyenler için. merak edilenlerin başında geliyor.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerden tedavi olmak için vatandaşların mhrs randevu alması gerekiyor. Randevu almak için 182’yi arayabilir ya da MHRS Mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

TELEFON İLE MHRS HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINIR?

MHRS ALO 182 çağrı merkezini arayarak hastane randevusu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. MHRS Randevu Alma hizmeti devlete bağlı olan hastaneler için geçerlidir. Özel hastane randevusu almak için MHRS değil direkt ilgili hastaneyle iletişim kurulması gerekir. 182’yi aradığınızda telefondaki operatör ile yapacağınız görüşmede kimlik bilgilerinizi ilettikten sonra, randevu almak istediğiniz bölüm ve hastaneyi belirterek uygun tarih varsa randevunuz oluşturulacaktır.

MHRS’DEN NASIL RANDEVU ALINIR?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevu almak için, MHRS Mobili indirdikten sonra MHRS kayıt olmanız gerekir. Bunu da e-devlet bilgilerinizle yapabilirsiniz. MHRS indir işleminin ardından uygulama üzerinden ya da internet tarayıcısından girebilirsiniz. MHRS’den randevu almak için MHRS üyelik bilgileriniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Şayet MHRS’ye üye değilseniz e- devlet ile giriş seçeneğini seçip e-devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. MHRS sistemine üye olmak için üye ol butonunu seçmelisiniz. MHRS Kayıt işlemleri ücretsiz ve çok kolaydır.

Hastane randevusu nasıl iptal edilir?

https://www.mhrs.gov.tr adresinden üzerinden üye girişi yapın ya da MHRS uygulamasını açın.

“Randevu Geçmişi” bölümünden istediğiniz randevuyu seçerek “İptal Et” butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Ayrıca ALO 182 çağrı merkezini arayarak da almış olduğunuz hastane randevusunu iptal edebilirsiniz.

HASTANE RANDEVUMU NASIL GÖRÜNTÜLEYEBİLİRİM?

Almış olduğunuz hastane randevusu bilgilerinize erişebilmek için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “Randevu Geçmişi” kısmından randevularınızı görebilirsiniz.

Cep telefonu ve tabletinizden download ettiğiniz MHRS Mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra açılan ekranda randevu geçmişini seçerek aldığınız randevuları görebilirsiniz.

ALO 182 çağrı merkezimizi arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde ileriye dönük randevularınız hakkında bilgi alabilirsiniz.