Saturday, October 16, 2021


TC ile SSK Sorgulama


TC ile SSK Sorgulama yapıp ssk hizmet dökümü bilgisini öğrenebilirsiniz. Ssk sorgulama artık şifresiz tc no ile yapılıyor. Geçmişte E-Devlet otomasyon sisteminin devreye girmesiyle şifresiz yapılan bir çok sorgulama devre dışı bırakılmıştı ancak bu durum bir çok sorunu beraberinde getirdi. Aşırı yüklenme sebebiyle E-devlet otomasyon sisteminde çeşitli teknik aksaklıkların da meydana gelmesiyle şifresiz TC ile SSK sorgulama ‘sı gibi sorguların yapılabildiği e-sgm otomasyon sistemi tekrar devreye sokuldu.

Şifresiz TC ile SSK sorgulama ‘sı yapmak için önce SGK’nın sitesine girip oradan esgm bağlantısına giriyoruz.Burada karşımıza çıkan formda T.C kimlik no, nüfusu kayıtlı olunan il, cilt no, doğum yılı girildikten sonra güvenlik kodu bölümünde ki resimde yazan karakterleri(harf,rakam) güvenlik kodu kutusuna doğru bir şekilde girip sorgula düğmesine tıkladığımız zaman sisteme giriş yapmış oluruz.

Giriş sayfasındaki formda istenen tüm bilgiler nüfus cüzdanınızda mevcuttur.

Giriş yapıldıktan sonra karşımıza çıkan ekranın sağ tarafındaki menüde “Hizmet Bilgisi 4A”ya tıkladığımızda Şifresiz TC ile SSK Sorgulma ‘sı işlemi tamamlanmış olur.Yeni açılan sayfa SSK Hizmet Dökümü bilgilerini içermektedir.

Buradaki bilgilerden faydalanarak emeklilik yaşı hesaplaması, prim sorgulama gibi işlemleride yapabilirsiniz.

Eğer geçmişte Bağ-Kur ya da Emekli Sandığı’na bağlıysanız; Bağ-Kur sorgulama yapmak için 4B Hizmet Dökümü ‘ne tıklayın, Emekli Sandığına bağlıysanız yani devlet kadrolarında yer alıyorsanız da 4C Hizmet Dökümüne girmeniz sonucunda ssk sgk hizmet dökümü bilgilerini görüntülemiş olup toplam ssk sgk prim sayısını öğrenebilirsiniz.