Thursday, September 23, 2021


TC No ile SGK Gün Sorgulama


Sgk prim sorgulama işlemini TC no ile SGK Gün sorgulama için TC kimlik numarası yeterlidir.TC kimlik no ile giriş yaparak SGK otomasyonu üzerinde ayrıntılı hizmet bilgisi alabilirsiniz.

Emeklilik hesaplamada da kullanılan bu sorgulama aynı zamanda iş verenin sgk primlerini yatırıp yatırmadığınızıda takip etmenize olanak sağlamaktadır.

Özel sektör çalışanlarının ve devlet memurlarının bağlı oldukları, geçmişte farklı birimlerde yer alan Bağkur, SSK, Emekli Sandığı, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kurulmasıyla birleştirildiler.Aynı şekilde ayrı ayrı olan Hizmet Sorgulama işlemleri de birleştirildi.Çalışanların sağlık ve emeklilik gibi konularında Sosyal Güvenlik Kurumu söz hakkına sahip olmuş oldu.Bu gelişme internet üzerinden bilgi edinme konusundaki tüm işlemleri eskiye göre kolay yapılır hale getirdi.

TC No ile SGK Gün Sorgulama
TC No ile SGK Gün Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden işe girişi yapılan (ilk priminin ödenmesi) kişiler Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulama hizmetlerinden faydalanabilirler.Sistemi kullanmak için TC no ile SGK gün sorgulaması yapmak gerekmektedir.

TC no ile SGK gün sorgulama ‘sı yapmak için önce SGK’nın sitesine girip oradan esgm bağlantısına giriyoruz.Burada karşımıza çıkan formda T.C kimlik no, nüfusu kayıtlı olunan il, cilt no, doğum yılı girildikten sonra güvenlik kodu bölümünde ki resimde yazan karakterleri(harf,rakam) güvenlik kodu kutusuna doğru bir şekilde girip sorgula düğmesine tıkladığımız zaman sisteme giriş yapmış oluruz.

Giriş sayfasındaki formda istenen tüm bilgiler nüfus cüzdanınızda mevcuttur.

Giriş yapıldıktan sonra karşımıza çıkan ekranın sağ tarafındaki menüde “Hizmet Bilgisi 4A”ya tıkladığımızda TC ile SGK Gün Sorgulma ‘sı işlemi tamamlanmış olur.Yeni açılan sayfa SGK Hizmet Dökümü bilgilerini içermektedir.

Ayrıca Yenilenen web sitesi ile SSK Hizmet Dökümü, SSK Sorgulama işlemlerinin yanında E-Rapor, E-Ödenek, memurlar için emekli aylık kesintileri, emeklilik başvuru takibi, sigorta tescil kaydının öğrenilmesi, iş görmezlik, SSK Doğum Parası, Sağlık Provizyon Sorgulaması, GSS tescil sorgulaması, Tescil kaydı, Bağkurno, SSK no vb. gibi bir çok bilgiye internet üzerinden erişimde kolaylaştırdı.

TC ile SGK gün Sorgulama işlemleriyle aynı uygulama ile yine şifresiz olarak giriş yaparak,SSK Sicil No Sorgulama,SSK Prim SorgulamaSSK Emeklilik Yaşı Hesaplama gibi hizmetlere de kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Cep telefonu üzerinden TC ile SGK gün sorgulama, hizmet dökümü almak artık mümkün.

Cep telefonlarınızdan ilk işe giriş tarihinizi ve toplam hizmet gün sayınızı sorgulayabilirsiniz.Yeni bir uygulama başlatan sgk.gov.tr, bu uygulaması ile vatandaşların site site gezerek yada sorgulama yaparak toplam hizmet gün toplamını öğrenmelerini kolaylaştırıyor.Bu işlem nasıl yapılır? Cep telefonlarınızdan hizmet gün toplamını öğrenmek için;

“PT yaz boşluk bırak T.C. Kimlik Numaranı yaz boşluk bırak AİLE SIRA NO”nu yaz 5502’ye kısamesaj at. SGK Hizmet Dökümü mesaj ile size iletilecektir.Bu şekilde TC ile SGK Gün Sorgulama yapmış olacaksınız.