Thursday, September 23, 2021


SGK borcu yoktur belgesi nasıl alınır?


Sigorta prim borcunu ödedikten sonra ya da herhangi bir işlem için lazım olduğunda SGK borcu yoktur belgesi nasıl alınır diye merak ediyorsanız inceleyelim. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU yada SSK borcunu sorgulamak arzulayan insanlar için SOSYAL GÜVENLİK KURUMU web sitesinde yer alan SOSYAL GÜVENLİK KURUMU e-hizmetler bölümü epey bir ciddiyet taşıyor. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU yada SSK borcunu sorgulamak yada borcu yok belgesini almak arzulayan işverenler ise yalnız bir kaç ufak informasyon girerek bu belgelere ve bu sonuçlara erişebiliyorlar.

Sosyal Güvenlik Kurumu, çalışanlar ve işverenler için online şekilde pek oldukça hizmet sunmaya devam ediyor. Sunulan bu hizmetler arasından çalışanlar için SOSYAL GÜVENLİK KURUMU borç sorgulama ve ek olarak işverenler için SOSYAL GÜVENLİK KURUMU e-borcu yok belgesini online şekilde görüntüleme imkanı sunuyor. Çalışanların ve işverenlerin bu borç sorgulama işlemleri ile SOSYAL GÜVENLİK KURUMU kayıtlarında ne halde olduklarını öğrenmeleri mümkün. Ayrıca işverenler bu işlemler ile SOSYAL GÜVENLİK KURUMU kayıtlarına ve ödedikleri prime nazaran mali vaziyetlerini da kolaylıkla takip edebilir ve senelik ve aylık bazda pek oldukça veriye ulaşabilirler.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU yönünden verilen borcu yok belgesini işverenler ve iş yeri malikleri web üstünden kolaylıkla alabilirler. Ayrıca bu sayfa yardımı ile SOSYAL GÜVENLİK KURUMU üstünden çalışanlarına olan borçlarını da sorgulayabilirler işverenler. İşveren müessese ve insanlar için epey bir ciddiyet taşıyan borcu yok belgesini almak için tek yapmaları şart olan https://uyg.sgk.gov.tr/EBorcuYoktur5510/amp/loginldap adresinde şifreleri ve kullanıcı isimleri ile giriş yapmak ve SOSYAL GÜVENLİK KURUMU borç sorgulayarak, SOSYAL GÜVENLİK KURUMU borcu yok belgesini almak. Ayrıca bu sayfa yardımı ile hangi aylarda ne kadar prim ödediğinizi ve brüt kazancınızı da öğrenebilir, senelik bazda bu tarz şeyleri denetim edebilirsiniz.