Thursday, September 23, 2021


Şifre Kullanmadan SSK SGK Hizmet Dökümü


Artık her işlem için şifre gerekli olsa da kimi sigorta sorgulama işlemlerini şifresiz olarak yapabiliriz. Şifre kullanmadan SSK SGK hizmet dökümü almak bunlardan sadece biri.

Teknolojimiz gün geçtikçe daha da ilerliyor. Bu durum insanların hayatında sanallığın daha da artmasına sebep oluyor. Bir bakıma kötü olduğu gibi bir yandan da iyi bir olay. Geçmiş yıllarda sosyal sigortalar kurumu ssk ile ilgili en ufak bir işlem için bile gün feda ediliyordu. Ssk koridorlarında bir o yana bir bu yana koşturan vatandaş artık çoğu hizmeti internet üzerinden alabiliyor.

Şifre Kullanmadan SSK SGK Hizmet Dökümü
Şifre Kullanmadan SSK SGK Hizmet Dökümü

İnternetten ssk ve sgk hizmetlerini almak için şifreye ihtiyaç olmaması ise vatandaşın öğrenme ihtiyacını perçinliyor. Şifresiz hizmet dökümü sorgulaması da bu uygulamalardan biri olarak en çok öne çıkanlardan.

Şifre kullanmadan ssk sgk hizmet dökümü bilgisine ulaşmak için esgk panelini kullanmamız gerekiyor. Sigorta işe girişi yapılan yani sicil numarası bulunan her vatandaş bu uygulamadan yararlanabilmektedir. Tc kimlik numarası kullanılarak yapılan bu işlem sayesinde sadece ssk sgk hizmet dökümü değil, bununla birlikte emekli maaşı, iş görmezlik ödeneği parası gibi size ait olan bir çok sosyal güvenlik kurumu kaydına ulaşmaya imkan sağlıyor.

Tc ile sorgulama yapmak için sayfada yer alan bağlantıya girdikten sonra sizden istenen vatandaşlık numarası ile tc kimlik bilgilerini ekranda gösterilen alanlara eksiksiz olarak yazıp, doğrulama kodunu girmeniz gerekiyor. Bütün bunları yaptıysanız sorgula düğmesine bastığınız taktirde özel sgk sayfanıza ulaşmış olursunuz. Hizmet bilgisi yazan bölüme girdiğinizde ssk sgk hizmet dökümünüzü alabilirsiniz.

Hizmet Dökümü