Thursday, September 23, 2021


SGK İşe Giriş Tarihini Öğrenme


SSK SGK İşe Giriş Tarihini öğrenme konusu en çok merak edilen konulardan birisi.İşe giriş tarihini öğrenmek için nereye giriş yapılmalı? nereye bakılmalı? Gibi sorulara cevaplar vermeye çalıştık.

SGK İşe Giriş Tarihini Öğrenme neden önemlidir diye soracak olursak; emeklilik hesabı bu bilgiler olmadan yapılamaz.Kimilerimizin iple çektiği emeklilik tarihini öğrenmek için bu bilgi şarttır. Emeklilik işlemlerinde ilk işe giriş tarihinden bugüne kadar geçen süre ile emeklilik başvurularınız değerlendirilerek karara bağlanıyor.SGK’nın “Ne Zaman Emekli Olabilirim” uygulamasıyla da ayrıca emeklilik hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

SGK İşe Giriş Tarihini Öğrenme
SGK İşe Giriş Tarihini Öğrenme

SGK İşe Giriş Tarihini öğrenme için önce SGK’nın sitesine girip oradan esgm bağlantısına giriyoruz.Burada karşımıza çıkan formda;

  • T.C kimlik no
  • nüfusu kayıtlı olunan il
  • cilt no

doğum yılı girildikten sonra güvenlik kodu bölümünde ki resimde yazan karakterleri(harf,rakam) güvenlik kodu kutusuna doğru bir şekilde girip sorgula düğmesine tıkladığımız zaman sisteme giriş yapmış oluruz.

Giriş sayfasındaki formda istenen tüm bilgiler nüfus cüzdanınızda mevcuttur.

Giriş yapıldıktan sonra karşımıza çıkan ekranın sağ tarafındaki menüde “Hizmet Bilgisi 4A”ya tıkladığımızda SGK işe giriş tarihini öğrenme işlemi tamamlanmış olur.Yeni açılan sayfa SSK Hizmet Dökümü bilgilerini içermektedir.

4A Sigortalı Hizmet Dökümü ‘ne girdikten sonra bu formda size ait bir çok bilgi mevcuttur.

Gelelim SGK İşe Giriş Tarihini Öğrenme işlemine.Bu formda Ad- Soyad, İşyeri no/hizmet türü, il/şube, Dönem/Ay, Belge Kodu/Türü, İşe Giriş Tarihi, Gün, Kazanç, İşten Çıkış Tarihi bilgilerinin yer aldığı kısımda “DÖNEM/AY” bölümünde ilk satırda ki sayının ilk dört hanesi işe giriş yılını göstermektedir. ”İşe Giriş Tarihi” kısmında ilk satırda ki tarihte gün/ay olarak tarihi vermektedir.

SGK yeni işe giriş tarihini de bu alandan öğrenebilirsiniz.