Thursday, September 23, 2021


SSK Prim Sorgulama İşlemi


Ssk prim sorgulama işlemi kurum tarafından vatandaşın şifresiz olarak hizmet dökümü bilgilerini öğrenmeleri için sunulan ssk sgk prim gün sorgulama işlemlerinin genel adı olarak da bilinmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’ na (SGK) SSK primi ödemelerinizi web üstünden yapabiliriz. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SSK hizmet dökümü alarak SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SSK prim sorgulama işlemimizi yapabiliriz. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SSK prim sorgulama işlemini de benzer biçimde E-SGM uygulamasını kullanarak şifresiz şekilde ve E-Devlet sistemi üstünden de şifreli şekilde iki ayrıcalıklı biçimde yapılabiliriz. E-SGM uygulamasına SGK’ nın kendi resmi sitesinden erişebilirsiniz.

E-SGM uygulamasını kullanarak SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SSK prim sorgulama işlemini yapabilmek için hiç bir şifreye gereksinim duyulmamaktadır. Bu biçimde SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SSK ile bütün işlemlerinizi basit bir biçimde yapabiliriz. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SSK prim sorgulama işlemi için E-SGM uygulamasına giriş yapıldıktan sonrasında ihtiyaç duyulan olan kimlik bilgilerini girmeniz gerekmektedir. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SSK ayrıntıları için ihtiyaç duyulan olan ayrıntıları girdikten sonrasında Hizmet Bilgisi sekmesinden Hizmet Bilgisi 4A seçeneğinden kolayca öğrenebilirsiniz. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SSK prim sorgulama işlemini yaparak emeklilik ile ilgili da informasyon sahibi olabilirsiniz.

SGK SSK prim sorgulama işlemini E-Devlet üstünden yapmak arzulayan kişilerde herşeyden önce bir E-Devlet şifresi edinerek işlem yapabilirler. E-Devlet uygulamalarını açtıktan sonrasında T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifresini girerek SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SSK ile alakalı bütün işlemlerinizi bu biçimde yapabilirsiniz.

SGK hizmet dökümünü e-devlet şifresi yoksa öğrenmek arzulayan çalışanlar yalnız kimlik bilgilerini kullanarak https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ adresinden hizmet dökümlerini sorgulayabilirler. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU hizmet dökümü işlemi yardımı ile yurttaşlar ne kadar süredir çalıştıklarını ve ne kadar prim ödendiğini denetim edebilir, ek olarak bu sayede sıhhat sigortalarının da devam edip etmediğini görebilirler.