Thursday, August 11, 2022


TC İle SGK Gün Sorgulama


TC Kimlik Numaranızı kullanarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeni devreye giren sistemi aracılığı ile SGK gün sorgulaması yaptırabilirsiniz. Bunun için e-devlet şifrenizi kullanmanız gerekmiyor. TC ile SGK gün sorgulama yaptırdığınızda karşınıza çıkan alanda yazan kimlik bilgilerinizi hatasız ve eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekiyor. Aksi halde sistem hata verecektir ve istediğiniz bilgileri görmeniz mümkün olmayacaktır.

Sizden istenecek bilgiler TC kimlik numaranız, Nüfusa kayıtlı olduğunuz il, doğum yılınız, kimliğinizde yazan cilt no olacak. Bu bilgileri yazdıktan sonra hemen alt bölümde bir kutucuk içerisinde güvenlik kodu göreceksiniz. Gördüğünüz kodu doğru bir şekilde ilgili alana yazdıktan sonra “sorgula” butonuna tıklamanız halinde tüm bilgileriniz tablo olarak karşınıza çıkacak.

TC İle SGK Gün Sorgulama
TC İle SGK Gün Sorgulama

SGK sigorta hizmet dökümünüzü de aynı sistem üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca 4a hizmet dökümünün çıktısını alabilmeniz için yazıcıya gönder bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır. Ödenmiş prim gün sayınız, primlerinizin hangi rakamlar ile yatırıldığı, işe başlangıç ve işten ayrılma tarihleriniz ve buna benzer tüm verileri Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi web sitesi aracılığı ile internetten öğrenebiliyorsunuz.

Tc no ile sgk gün sorgulamak için e-sgm uygulamasına kimlik numarasını girip sorgula dedikten sonra hizmet bilgisi alanına girmeniz yeterlidir. Çıkan sgk hizmet dökümünün altında toplam prim gün sayısını öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra aylık ve yıllık olarak da sgk gün sorgulama yapabilirsiniz.

TC İle SGK Gün Sorgulama