Thursday, August 11, 2022


Şifresiz SSK Sorgulama


Şifresiz SSK Sorgulama, ssk hizmet dökümü.

15 Aralık 2011 tarihinden itibaren şifresiz SSKSorgulama artık size özel kişisel kimlik bilgilerinizi doldurarak yapılabiliyor.Bu sorgulamayla 4A, 4B, 4C SSK Hizmet Dökümü alabilirsiniz.Yalnızca kimliğinizi cüzdanınızdan çıkarın ve sorgulayın.

Bu sorgulama geçmişte e-devlet üzerinden yapılıyordu.Şifrenin PTT şubelerinden alınması, unutulması, sürekli güncelleme gerektirmesi gibi sebeplerden bir çok mağduriyete sebep oluyordu.Bu durum 2011 yılında tekrar şifresiz sorgulamanın devreye sokulmasıyla düzeltilmiş oldu.

Şifresiz SSK Sorgulama
Şifresiz SSK Sorgulama

Şifresiz SSK sorgulama ‘sı yapmak için önce SGK’nın sitesine girip oradan esgm bağlantısına giriyoruz.Burada karşımıza çıkan formda T.C kimlik no, nüfusu kayıtlı olunan il, cilt no, doğum yılı girildikten sonra güvenlik kodu bölümünde ki resimde yazan karakterleri(harf,rakam) güvenlik kodu kutusuna doğru bir şekilde girip sorgula düğmesine tıkladığımız zaman sisteme giriş yapmış oluruz.

Giriş sayfasındaki formda istenen tüm bilgiler nüfus cüzdanınızda mevcuttur.

Giriş yapıldıktan sonra karşımıza çıkan ekranın sağ tarafındaki menüde “Hizmet Bilgisi 4A”ya tıkladığımızda Şifresiz SSK Sorgulma ‘sı işlemi tamamlanmış olur.Yeni açılan sayfa SSK Hizmet Dökümü bilgilerini içermektedir.

Şifresiz SSK sorgulama ‘sı ile emeklilik tarihini hesaplama ya da emeklilik yaşının hesaplanması; SSK  Hizmet Dökümünde yer alan işe giriş tarihi ve SSK pirim gün sayıları baz alınarak emeklilik heplaması yapılır.

Şifresiz SSK Sorgulama işlemleriyle aynı uygulama ile yine şifresiz olarak giriş yaparak,SSK Sicil No Sorgulama,SSK Prim SorgulamaSSK Emeklilik Yaşı Hesaplama gibi hizmetlere de kolayca ulaşabilirsiniz.